POZÍCIA ŠPENDLÍK: POZRITE SA NA HILLARY CLINTON

Zatiaľ čo Michelle Obama vyzýva mladých ľudí k voľbám, bývalá prvá dáma USA na fotografii sedí ako poslušná žiačka. Jej pozícia tela sa v pohybovej analýze označuje ako “pin” posturika, čo v doslovnom preklade znamená špendlík, prišpendliť.

Sledujte špendlík

V „pin“ polohe vytvára telo okolo seba malý priestor a aj sa pohybuje v obmedzenom priestore. Celé telo prijíma zúžený tvar.

Gestá a pohyby končatín Hillary Clintonovej sú len v malom rozptyle okolo tela.

Vo svaloch je ľahko zvýšené napätie, zvlášť v oblasti ramien krku a hlavy. Všetko je pod kontrolou.

Spoľahliví, no nudní

Ľudia, ktorí sa podobne ako Hillary objavujú v pozícii „prišpendlenia“, majú potrebu mať veci pod kontrolou. Sú slušní a “správni”, čo plne sedí na imidž, ktorý si kandidátka buduje.

Na druhej strane im chýba spontánnosť, otvorenosť novým veciam.

Potvrdzujú to aj pevne zovreté pery kandidátky Demokratov. Tiež si s nimi príliš nezažartujete. Nemusia vtip pochopiť a prijať.

Ak však majú intelektuálnu kapacitu a zručnosti, dôsledne splnia úlohu, neuniknú im dôležité informácie a môžete sa na nich spoľahnúť.

Pri hľadaní napríklad dôsledného účtovníka vám „špendlík“ napovie, že je to dobrá voľba. No veľa srandy na teambuildingu si neužijete.

Prajem vám ničím nekontrolovaný deň.

Analýzy reči tela vo svete s BodyTalks prichádzajú do vašich email schránok. Nezmeškajte už ani jednu analýzu.

Monika Stehlíková

Monika Stehlíková

Pravidelne analyzujeme dianie doma aj vo svete z pohľadu REČI TELA. Odborne hodnotí osobná koučka a dlhoročná trénerka Monika Stehlíková, autorka značky BodyTalks.

Je zakladateľkou značky BodyTalks a autorkou metodiky „Vedomá reč tela“. Za jej odbornosťou stoja vzdelávacie organizácie ako Essenský inštitút V Nemecku či britská asociácia DanceMovement Psychotherapy. Viac než 20 rokov pomáha klientom rásť v oblasti neverbálnej komunikácie a práce s telom. Je tiež predsedníčkou Slovenskej asociácie tanečno-pohybovej terapie a členkou ďalších európskych odborných organizácií.