VIANOČNÁ ANALÝZA ROZPRÁVKOVEJ POSTAVY

Úžerník Scrooge bol možno kedysi fešák. So súmernou tvárou, vystretým telom, dokonalo upravený s hlbokými očami. Dnes je to podľa obrázku zatrpknutý pedant.

Aj keď ide o rozprávku najmä pre deti, štúdio Disney si dalo záležať na jej grafickom vykreslení, vďaka ktorému vyzerá pán Scrooge ako živý.

Je to vďaka poznatkom a výskumom psychológa a špecialistu na tvárovú expresiu Paula Ekmana, ktorého sa oplatí čítať a sledovať.

Tak najprv vy: Aký máte celkový dojem z viktoriánskeho pána na obrázku?

Mňa najviac upútala dokonalosť výzoru: súmernosť tváre, presne zastrihnuté chlpy na nose a zastrihnutá brada. Celkový dojem podporujú dokonale zladené šaty.

Môžeme predpokladať, že je to dôsledný snáď až úzkoprsý muž.

Ale zhrbenie, ovisnuté ústa chmúry v tvári a jedno oko, ktoré smeruje inam, ako to druhé, hovorí o zatrpknutom starcovi.

Každé telo nesie príbeh a je zaujímavé ho poznať. Ak sa chcete dozvedieť viac o príbehu osamoteného starca, pozrite si rozprávkový film Vianočná koleda alebo prečítajte originál od Charlesa Dickensa.
Želám vám šťastné a veselé!

Analýzy reči tela vo svete s BodyTalks prichádzajú do vašich email schránok. Nezmeškajte už ani jednu analýzu.

Monika Stehlíková

Monika Stehlíková

Pravidelne analyzujeme dianie doma aj vo svete z pohľadu REČI TELA. Odborne hodnotí osobná koučka a dlhoročná trénerka Monika Stehlíková, autorka značky BodyTalks.

Je zakladateľkou značky BodyTalks a autorkou metodiky „Vedomá reč tela“. Za jej odbornosťou stoja vzdelávacie organizácie ako Essenský inštitút V Nemecku či britská asociácia DanceMovement Psychotherapy. Viac než 20 rokov pomáha klientom rásť v oblasti neverbálnej komunikácie a práce s telom. Je tiež predsedníčkou Slovenskej asociácie tanečno-pohybovej terapie a členkou ďalších európskych odborných organizácií.