KOHO RUKY HOVORIA O VÄČŠEJ SEBAISTOTE?

Merkelová či Hlina? A čo Štefanec? Tip na túto fotografiu nám poslal jeden z vás, poďme sa na ňu teda pozrieť.

Všimime si najprv spontánne rozmiestnenie predsedu KDH Alojza Hlinu a europoslanca Ivana Štefanca po stranách nemeckej kancelárky na kongrese CDU.

Ivan Štefanec je k Angele Merkelovej bližšie než pán Hlina. Blízkosť naznačuje, že sa poznajú bližšie resp. dlhšie.

Europoslanec sa k Merklovej dokonca nakláňa. Môže to byť spôsobené tým, že pôsobí v európskej politike a s Merkelovou sa stretáva častejšie? To sa môžeme len dohadovať.

Aj hlava predsedu konzervatívnej strany sa jemne ukláňa ku kancelárke, čím môže naznačovať, že ju akceptuje.

Ale je neprehliadnuteľné, ako si Alojz Hlina drží ruky.

Pôsobí ako malý hanblivý chlapec. Zovreté pery zachytávajúce úsmev tento chlapčenský výraz ešte umocňujú.

Všimnite si, že ak si muž drží ruky pred pohlavím, vnímame ho menej mužsky. Ženu by sme zas vnímali ako hanblivejšiu, cudnú.

Naopak, pokiaľ osoba drží ruky pred bruchom (všimnite si typické gesto Merkelovej), pôsobí sebaistejšie, s väčším vplyvom či mocou.

Ruky europoslanca Štefanca sú v neutrálnej polohe. Vidíme síce ľahké napätie, ktoré sa prejavuje pokrčením prstov, ale príčinou môže byť spôsobené fakt, že sa fotografuje. Ľudia totiž pri fotení často zadržujú dych.

S najsebaistejším gestom teda dnešnú analýzu vyhráva Frau Merkel.

Máte tip na fotku alebo video, ktorej analýza vás zaujíma a ktoré môžeme zverejniť?
Pošlite nám ich na napis@bodytalks.sk.

Analýzy reči tela vo svete s BodyTalks prichádzajú do vašich email schránok. Nezmeškajte už ani jednu analýzu.

Monika Stehlíková

Monika Stehlíková

Pravidelne analyzujeme dianie doma aj vo svete z pohľadu REČI TELA. Odborne hodnotí osobná koučka a dlhoročná trénerka Monika Stehlíková, autorka značky BodyTalks.

Je zakladateľkou značky BodyTalks a autorkou metodiky „Vedomá reč tela“. Za jej odbornosťou stoja vzdelávacie organizácie ako Essenský inštitút V Nemecku či britská asociácia DanceMovement Psychotherapy. Viac než 20 rokov pomáha klientom rásť v oblasti neverbálnej komunikácie a práce s telom. Je tiež predsedníčkou Slovenskej asociácie tanečno-pohybovej terapie a členkou ďalších európskych odborných organizácií.