PÓZA ALEBO AUTENTICKÝ ÚSMEV?

Populárna herečka Meryl Streepová sa usmieva a hľadí niekam do diaľky. Je to póza, alebo autentický úsmev?

Prikláňam sa k autenticite. Nielen preto, že nás o tom tisíckrát presvedčila, že jej pózy nie sú blízke – ako napríklad pri poslednom predávaní cien Zlatý Glóbus. Nie je to len o kontexte. Samotná tvár a telo k nám hovoria pradávnou rečou signálov.

Určite ste si všimli vrásky okolo očí tzv.vejáriky, ktoré sa jej vytvárajú po vonkajšej strane oka a sú typickým znakom ľudí, ktorí sa v živote smejú často.

Ale zároveň jej hrajú aj vnútorné svaly, v kútiku oka. Práve tam sa nachádzajú hladké svaly, ktoré nedokážeme ovládať vôľou. Ak uvidíte u niekoho, že sú aktívne, môžete mu pokojne veriť, že sa na vás usmieva úprimne.

Zaujímavý je aj jemný odstup – neukazuje nám všetko. Jej pery sú ľahúčko spojené a neotvárajú sa.

Máte tip na fotku alebo video, ktorej analýza vás zaujíma a ktoré môžeme zverejniť? Pošlite nám ich na napis@bodytalks.sk

Analýzy reči tela vo svete s BodyTalks prichádzajú do vašich email schránok. Nezmeškajte už ani jednu analýzu.

Monika Stehlíková

Monika Stehlíková

Pravidelne analyzujeme dianie doma aj vo svete z pohľadu REČI TELA. Odborne hodnotí osobná koučka a dlhoročná trénerka Monika Stehlíková, autorka značky BodyTalks.

Je zakladateľkou značky BodyTalks a autorkou metodiky „Vedomá reč tela“. Za jej odbornosťou stoja vzdelávacie organizácie ako Essenský inštitút V Nemecku či britská asociácia DanceMovement Psychotherapy. Viac než 20 rokov pomáha klientom rásť v oblasti neverbálnej komunikácie a práce s telom. Je tiež predsedníčkou Slovenskej asociácie tanečno-pohybovej terapie a členkou ďalších európskych odborných organizácií.