TYPICKÉ GESTO VLADIMÍRA MEČIARA

Po marcovej relácii TA3 o amenestiách, v ktorej sa stretli Vladimír Mečiar a Béla Bugár, som dostala veľa emailov, aby som sa v najbližšej analýze venovala reči tela pána Mečiara.

Tak sa poďme do toho pustiť!

Verí tomu, čo hovorí?

Fascinujúce na jeho reči tela je, že kombinuje silové prvky s prvkami kontroly.  Uvoľnené gestá používa iba k tomu, aby vyjadril opovrhnutie druhou stranou, ktorá mu zrejme nestojí za to.  Reč jeho tela hovorí o tom, že je úplne presvedčený o svojej pravde.

Prvky sily vidíme v mohutnom tele, trup drží pevne, čím vyvoláva pocit kontroly a sily. Všimnite si, že jeho telo pôsobí kompaktne. To si vyžaduje úsilie. Ramená má spevnené, ľahko skrátený krk a zvraštené čelo vytvárajú dojem, že prerazí aj múr.

Nadradenosť a vplyv však Vladimír Mečiar dokáže priniesť vo svojom prejave nielen tým, že skáče do reči, nenechá sa usmerniť a často jeho odpoveď nesúvisí s otázkou. No aj pre neho typickým gestom – ukazovaním prstom na iných. Toto gesto je podvedome vnímané ako zastrašujúce, karhajúce, pomyselná zbraň smerujúca na protivníka.

A ako sa prejaví v reči tela opovrhnutie? Mimika, ktorá v tvári vytvorí nesúmernosť a gestá s ľahkou váhou, ako keď si vo vnútri poviete: “Psss!” a hodíte pritom rukou do priestoru: “Ty mi nestojíš za to!”

Čomu sa vyvarovať?

Ak chcete vo svojich vzťahoch vyjadriť rovnocennosť a úctu, neukazujte na ľudí prstom.

Čo si vziať?

BodyBuilding je moderný a aj keď máte subtilnejšie telo, svalová hmota mu dodá silu a dynamiku. Nájdite si čas pre šport, je to dobrá voľba!

A po ceste do posilky nám dajte svoj hlas. BodyTalks získalo nomináciu v súťaži Bloger roka 2017, zahlasovať za nás môžete tu ÁNO, chcem vám dať svoj hlas!

Monika Stehlíková

Analýzy reči tela vo svete s BodyTalks prichádzajú do vašich email schránok. Nezmeškajte už ani jednu analýzu.

Monika Stehlíková

Monika Stehlíková

Pravidelne analyzujeme dianie doma aj vo svete z pohľadu REČI TELA. Odborne hodnotí osobná koučka a dlhoročná trénerka Monika Stehlíková, autorka značky BodyTalks.

Je zakladateľkou značky BodyTalks a autorkou metodiky „Vedomá reč tela“. Za jej odbornosťou stoja vzdelávacie organizácie ako Essenský inštitút V Nemecku či britská asociácia DanceMovement Psychotherapy. Viac než 20 rokov pomáha klientom rásť v oblasti neverbálnej komunikácie a práce s telom. Je tiež predsedníčkou Slovenskej asociácie tanečno-pohybovej terapie a členkou ďalších európskych odborných organizácií.