FLEXIBILITA VAŠEJ CHRBTICE = FLEXIBILITA VÁŠHO MYSLENIA

Tento víkend hosťoval Cirque du Soleil v Bratislave a so zatajeným dychom všetci diváci sledovali úžasné výkony novodobých cirkusantov.

Neubránila som sa tomu, že mi hlavou bežali myšlienky o tom, čoho všetkého je telo schopné, čo je preň zdravé a čo mu už môže spôsobiť dlhodobé poškodenie. A v týchto úvahách som našla inšpiráciu pre dnešné písanie.

Zažili ste niekedy, ako sa vám mení pred očami človek pripútaný na lôžku? Ako stráca náladu, je ubolený a časom začína byť až rigidný? Tento jav môžeme pozorovať aj v procese stárnutia, kde akosi prirodzene očakávame stratu flexibility myslenia.

To, že flexibilita myslenia je úzko spojená s flexibilitou chrbtice je experimentálne dokázané.

Ak ľudí, ktorí boli starší, resp. sa im stala nehoda či mozgová príhoda, zapojili do skupín cvičení na podporu zvýšenia flexibility chrbtice, po niekoľkých mesiacoch sa v nich rozprúdil nový život.

Začali vykazovať známky chuti zažiť niečo nové, začali experimentovať vo varení, boli otvorení novým chutiam a zážitkom, s väčšou ľahkosťou nadväzovali kontakt s inými ľuďmi a celkovo omladli.

Napokon, aj internet je plný videí šťastných starých ľudí, ktorí tancujú na ulici, predvádzajú akrobatické kúsky a lietajú vo vzdušných balónoch.

Ak si chcete uchovať flexibilitu myslenia, nezanedbávajte svoju chrbticu. Každý deň si nájdite chvíľu, zrolujte ju smerom dole (skloňte hlavu a stavec po stavci jemne naťahujete chrbticu) a opäť ju pomaly vyrolujte smerom hore.

Urobíte si veľkú službu, nielen tu a teraz, no aj do budúcnosti.

Monika Stehlíková

Ak chcete zvýšiť flexibilitu vašich hlasiviek a rozvibrovať svoj hlas, prihláste sa na náš workshop s hlasovou koučkou Sebastianou Black už dnes. Wau, niečo nové, chcem vedieť viac.  

Analýzy reči tela vo svete s BodyTalks prichádzajú do vašich email schránok. Nezmeškajte už ani jednu analýzu.

Monika Stehlíková

Monika Stehlíková

Pravidelne analyzujeme dianie doma aj vo svete z pohľadu REČI TELA. Odborne hodnotí osobná koučka a dlhoročná trénerka Monika Stehlíková, autorka značky BodyTalks.

Je zakladateľkou značky BodyTalks a autorkou metodiky „Vedomá reč tela“. Za jej odbornosťou stoja vzdelávacie organizácie ako Essenský inštitút V Nemecku či britská asociácia DanceMovement Psychotherapy. Viac než 20 rokov pomáha klientom rásť v oblasti neverbálnej komunikácie a práce s telom. Je tiež predsedníčkou Slovenskej asociácie tanečno-pohybovej terapie a členkou ďalších európskych odborných organizácií.