PONIŽUJÚCE GESTO: ČO S NÍM?

Americký prezident Donald Trump je miláčikom pohybových analytikov a odborníkov na reč tela. Počas prehliadky novej centrály NATO sa mu opäť podaril neprehliadnuteľný kúsok. V istej chvíli, keď sa nenachádzal na čele skupiny štátnikov v blízkosti šéfa NATO, odstrčil čiernohorského premiéra a postavil sa pred neho. Na videu, ktoré si môžete pozrieť tu, vidieť ako Trump zozadu chytil pravú ruku čiernohorského premiéra Duška Markoviča a bez toho, aby mu venoval jediný pohľad či vysvetlenie, sa predral pred neho k šéfovi Aliancie Jensovi Stoltenbergovi.

Zaujala ma reakcia Duška Markoviča. Usmial sa. Situáciu prijal s ľahkosťou. Na jeho tvári sa objavil ľahký úsmev. Svojou pažou a rukou dokonca rovnako vstupuje do priestoru amerického prezidenta, čím neverbálne vyjadruje priateľskosť. V jeho geste je ľahká váha, zovretý tok napätia si necháva na inokedy: neodtláča, ani sa nesťahuje.

Po mikro-prekvapení, ktoré na videu vidieť ako mikro-pauzu tzv.freezing: „Kto to je, kto sa ma dotkol?“, hneď nasleduje reogranizácia vo vnímaní s odpoveďou: „Ooo, Americký prezident.“ Je to pre mňa v poriadku, že sa „derie dopredu“.

Ešte raz sa obzrie okolo seba a opäť nachádza svoj stred.

Úprimne vám želám, aby ste po akomkoľvek prekvapení, našli svoj stred a stabilitu s ľahkosťou.

Analýzy reči tela vo svete s BodyTalks prichádzajú do vašich email schránok. Nezmeškajte už ani jednu analýzu.

Monika Stehlíková

Monika Stehlíková

Pravidelne analyzujeme dianie doma aj vo svete z pohľadu REČI TELA. Odborne hodnotí osobná koučka a dlhoročná trénerka Monika Stehlíková, autorka značky BodyTalks.

Je zakladateľkou značky BodyTalks a autorkou metodiky „Vedomá reč tela“. Za jej odbornosťou stoja vzdelávacie organizácie ako Essenský inštitút V Nemecku či britská asociácia DanceMovement Psychotherapy. Viac než 20 rokov pomáha klientom rásť v oblasti neverbálnej komunikácie a práce s telom. Je tiež predsedníčkou Slovenskej asociácie tanečno-pohybovej terapie a členkou ďalších európskych odborných organizácií.