SOLAR PLEXUS – SLNKO V NÁS

Pred niekoľkými dňami obletela táto fotografia celý svet. Ženy robia posvätný rituál očistného kúpeľa a kričia. Sú v tranze, akoby ponorené do iného sveta. Pre hinduistov je rieka Ganga a jej vody božským nektárom a elixírom života. Veria, že zmyje všetky hriechy a odplaví choroby.

Ženy veria, že vďaka jej zázračnej vode budú krásne a zdravé. Žena v centre fotografie manifestuje svojím otvoreným postojom a širokou náručou plné odovzdanie sa tomu, čo verí. Niektoré ženy okolo nej vyjadrujú postojom bolesť či trápenie. Ale centrálna postava prijíma postoj známy ako postoj sily, moci a vplyvu a veľa-krát sme si o ňom už hovorili. Čo nové sa však môžeme o tomto postoji naučiť z reči tela tejto ženy?

Jej telo je dokonale prepojené. Je to spôsobené tranzom a plným vedomím. Centrum je  aktívne. Z fotografie priam žiari jej solar plexus. Pletenec, ktorý je v brušnej dutine, o ktorom sa tiež hovorí ako o druhom mozgu. Prepája celé telo silnou sieťou nervových vlákien. Mnohí ho vnímajú ako centrum sily.

Sústreďte sa dnes na svoje centrum. Položte si naň dlane a vnímajte tento zázračný trojuholník v tele. Napojte sa na jeho silu. Nadýchnite sa do miesta pod rebrami, za žalúdkom, do miesta vášho solar plexa. A doprajte si precítiť, čo to znamná mať „slnko“ vo svojom vnútri.

Nádych, precítenie, výdych, prepojenie celého tela zvnútra.

Krásny slnečný deň,

Vaša Monika

Analýzy reči tela vo svete s BodyTalks prichádzajú do vašich email schránok. Nezmeškajte už ani jednu analýzu.

Monika Stehlíková

Monika Stehlíková

Pravidelne analyzujeme dianie doma aj vo svete z pohľadu REČI TELA. Odborne hodnotí osobná koučka a dlhoročná trénerka Monika Stehlíková, autorka značky BodyTalks.

Je zakladateľkou značky BodyTalks a autorkou metodiky „Vedomá reč tela“. Za jej odbornosťou stoja vzdelávacie organizácie ako Essenský inštitút V Nemecku či britská asociácia DanceMovement Psychotherapy. Viac než 20 rokov pomáha klientom rásť v oblasti neverbálnej komunikácie a práce s telom. Je tiež predsedníčkou Slovenskej asociácie tanečno-pohybovej terapie a členkou ďalších európskych odborných organizácií.