DOTÝKAJTE SA, NIELEN NA VALENTÍNA

Láska je vo vzduchu. K nej patria aj rôzne prejavy, slová, dotyky. Bez pohladenia, maznania, pritúlenia by láska snáď nebola ani možná. Prečo sú dotyky vo vzťahoch dôležité?

Dotyky nás sprevádzajú celý život od narodenia až po smrť. Nádherné dotyky novopečených mám, výživné hladanie detí, uspokojenie z potľapkania po pleci od otca, vzrušujúce dotýkanie milujúcej bytosti a čarovný dotyk venovaný staručkým ľuďom.

Dotykmi vieme roztopiť ľady. V nich sa odráža vzťah medzi partnermi. Práve v bežných obyčajných situáciách všedných dní sa formuje vzájomná blízkosť. Vnímať, po akom dotyku túži náš partner, či partnerka je často krát cesta. A tiež vzájomnej láskavej komunikácie. Z mnohých vedeckých výskumov vieme, že partneri, ktorí majú dotykov veľa, vyjadrujú celkovo väčšiu spokojnosť v partnerstve.

Niekedy sa stane, že partneri vyžadujú rozdielny prídel dotykov. Je obdivuhodné, ak dokážu o tom komunikovať. Ak partner stráda dotyky, a druhý partner mu ich nedokáže dať, môže si extra dávku dotykov dopriať cez masáže, domácich miláčikov, alebo aj schúlenie sa do mäkkej deky.

Najvýživnejšie sú však dotyky vyjadrujúce lásku. A tie môžeme smerovať aj sami k sebe.

Dotýkajte sa s láskou.

Krásneho Valentína a február plný dotykov a lásky praje vaša Monika 😊

Analýzy reči tela vo svete s BodyTalks prichádzajú do vašich email schránok. Nezmeškajte už ani jednu analýzu.

Monika Stehlíková

Monika Stehlíková

Pravidelne analyzujeme dianie doma aj vo svete z pohľadu REČI TELA. Odborne hodnotí osobná koučka a dlhoročná trénerka Monika Stehlíková, autorka značky BodyTalks.

Je zakladateľkou značky BodyTalks a autorkou metodiky „Vedomá reč tela“. Za jej odbornosťou stoja vzdelávacie organizácie ako Essenský inštitút V Nemecku či britská asociácia DanceMovement Psychotherapy. Viac než 20 rokov pomáha klientom rásť v oblasti neverbálnej komunikácie a práce s telom. Je tiež predsedníčkou Slovenskej asociácie tanečno-pohybovej terapie a členkou ďalších európskych odborných organizácií.