Ponižujúce gesto: čo s ním?

Americký prezident Donald Trump

Ponižujúce gesto amerického prezidenta

Americký prezident Donald Trump je miláčikom pohybových analytikov a odborníkov na reč tela. Počas prehliadky novej centrály NATO sa mu opäť podaril neprehliadnuteľný kúsok. V istej chvíli, keď sa nenachádzal na čele skupiny štátnikov v blízkosti šéfa NATO, odstrčil čiernohorského premiéra a postavil sa pred neho. Na videu, ktoré si môžete pozrieť tu, vidieť ako Trump zozadu chytil pravú ruku čiernohorského premiéra Duška Markoviča a bez toho, aby mu venoval jediný pohľad či vysvetlenie, sa predral pred neho k šéfovi Aliancie Jensovi Stoltenbergovi.

Americký prezident Donald Trump

Zaujala ma reakcia Duška Markoviča. Usmial sa. Situáciu prijal s ľahkosťou. Na jeho tvári sa objavil ľahký úsmev. Svojou pažou a rukou dokonca rovnako vstupuje do priestoru amerického prezidenta, čím neverbálne vyjadruje priateľskosť. V jeho geste je ľahká váha, zovretý tok napätia si necháva na inokedy: neodtláča, ani sa nesťahuje.

Freezing

Po mikro-prekvapení, ktoré na videu vidieť ako mikro-pauzu tzv.freezing: „Kto to je, kto sa ma dotkol?“, hneď nasleduje reogranizácia vo vnímaní s odpoveďou: „Ooo, Americký prezident.“ Je to pre mňa v poriadku, že sa „derie dopredu“.

Ešte raz sa obzrie okolo seba a opäť nachádza svoj stred.

Úprimne vám želám, aby ste po akomkoľvek prekvapení, našli svoj stred a stabilitu s ľahkosťou.

 • Monika Stehlíková
  Kto-je-Monika-Stehlikova_BodyTalksŠpičková odborníčka na reč tela a vedomú prácu s pohybom. Od roku 1996 vedie workshopy, tréningy a individuálne konzultácie zamerané na osobnostný rast svojich klientov...
 • Nenechajte si újsť
  Trening-Kralovna-reci-tela_BodyTalks
 • Kontakt

  Gabriela Belicová
  T: 0907 400 805
  M: gabika@bodytalks.sk
  Ochrana osobných údajov