Typické gesto Vladimíra Mečiara

Vladimír Mečiar a jeho gestá

Po marcovej relácii TA3 o amenestiách, v ktorej sa stretli Vladimír Mečiar a Béla Bugár, som dostala veľa emailov, aby som sa v najbližšej analýze venovala reči tela pána Mečiara.

Tak sa poďme do toho pustiť!

Verí tomu, čo hovorí?

Fascinujúce na jeho reči tela je, že kombinuje silové prvky s prvkami kontroly.  Uvoľnené gestá používa iba k tomu, aby vyjadril opovrhnutie druhou stranou, ktorá mu zrejme nestojí za to.  Reč jeho tela hovorí o tom, že je úplne presvedčený o svojej pravde.

Prvky sily vidíme v mohutnom tele, trup drží pevne, čím vyvoláva pocit kontroly a sily. Všimnite si, že jeho telo pôsobí kompaktne. To si vyžaduje úsilie. Ramená má spevnené, ľahko skrátený krk a zvraštené čelo vytvárajú dojem, že prerazí aj múr.

Nadradenosť a vplyv však Vladimír Mečiar dokáže priniesť vo svojom prejave nielen tým, že skáče do reči, nenechá sa usmerniť a často jeho odpoveď nesúvisí s otázkou. No aj pre neho typickým gestom – ukazovaním prstom na iných. Toto gesto je podvedome vnímané ako zastrašujúce, karhajúce, pomyselná zbraň smerujúca na protivníka.

A ako sa prejaví v reči tela opovrhnutie? Mimika, ktorá v tvári vytvorí nesúmernosť a gestá s ľahkou váhou, ako keď si vo vnútri poviete: “Psss!” a hodíte pritom rukou do priestoru: “Ty mi nestojíš za to!”

Čomu sa vyvarovať?

Ak chcete vo svojich vzťahoch vyjadriť rovnocennosť a úctu, neukazujte na ľudí prstom.

Čo si vziať?

BodyBuilding je moderný a aj keď máte subtilnejšie telo, svalová hmota mu dodá silu a dynamiku. Nájdite si čas pre šport, je to dobrá voľba!

A po ceste do posilky nám dajte svoj hlas. BodyTalks získalo nomináciu v súťaži Bloger roka 2017, zahlasovať za nás môžete tu ÁNO, chcem vám dať svoj hlas!

Monika Stehlíková

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Monika Stehlíková
  Kto-je-Monika-Stehlikova_BodyTalksŠpičková odborníčka na reč tela a vedomú prácu s pohybom. Od roku 1996 vedie workshopy, tréningy a individuálne konzultácie zamerané na osobnostný rast svojich klientov...
 • Nenechajte si újsť
  Trening-Kralovna-reci-tela_BodyTalks
 • Kontakt

  Gabriela Belicová
  T: 0907 400 805
  M: gabika@bodytalks.sk
  Ochrana osobných údajov