Koho ruky hovoria o väčšej sebaistote?

Ruky hovoria

Merkelová či Hlina? A čo Štefanec? Tip na túto fotografiu nám poslal jeden z vás, poďme sa na ňu teda pozrieť.

Všimime si najprv spontánne rozmiestnenie predsedu KDH Alojza Hlinu a europoslanca Ivana Štefanca po stranách nemeckej kancelárky na kongrese CDU.

Ivan Štefanec je k Angele Merkelovej bližšie než pán Hlina. Blízkosť naznačuje, že sa poznajú bližšie resp. dlhšie. Europoslanec sa k Merklovej dokonca nakláňa. Môže to byť spôsobené tým, že pôsobí v európskej politike a s Merkelovou sa stretáva častejšie? To sa môžeme len dohadovať. Aj hlava predsedu konzervatívnej strany sa jemne ukláňa ku kancelárke, čím môže naznačovať, že ju akceptuje.

Ale je neprehliadnuteľné, ako si Alojz Hlina drží ruky.

Pôsobí ako malý hanblivý chlapec. Zovreté pery zachytávajúce úsmev tento chlapčenský výraz ešte umocňujú. Všimnite si, že ak si muž drží ruky pred pohlavím, vnímame ho menej mužsky. Ženu by sme zas vnímali ako hanblivejšiu, cudnú. Naopak, pokiaľ osoba drží ruky pred bruchom (všimnite si typické gesto Merkelovej), pôsobí sebaistejšie, s väčším vplyvom či mocou. Ruky europoslanca Štefanca sú v neutrálnej polohe. Vidíme síce ľahké napätie, ktoré sa prejavuje pokrčením prstov, ale príčinou môže byť spôsobené fakt, že sa fotografuje. Ľudia totiž pri fotení často zadržujú dych.

S najsebaistejším gestom teda dnešnú analýzu vyhráva Frau Merkel.

Máte tip na fotku alebo video, ktorej analýza vás zaujíma a ktoré môžeme zverejniť?
Pošlite nám ich na napis@bodytalks.sk.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Monika Stehlíková
  Kto-je-Monika-Stehlikova_BodyTalksŠpičková odborníčka na reč tela a vedomú prácu s pohybom. Od roku 1996 vedie workshopy, tréningy a individuálne konzultácie zamerané na osobnostný rast svojich klientov...
 • Nenechajte si újsť
  Trening-Kralovna-reci-tela_BodyTalks
 • Kontakt

  Gabriela Belicová
  T: 0907 400 805
  M: gabika@bodytalks.sk
  Ochrana osobných údajov